Erdek Tatil Fırsatları

Seo

Seo Fiyatları
A+ A A-

Paşalimanı Adası

Paşalimanı AdasıBalıkesir Erdek ilçesine bağlı olan Paşalimanı Adası Marmara adaları içerisinde büyüklük açısından ikinci sıradadır. Balıklı, Tuzla, Paşalimanı, Poyrazlı ve Harmanlı olmak üzere 5 köyden oluşmaktadır. İdari merkezi ise Paşalimanıdır.

Adanın ekonomik faaliyetleri balıkçılık ve tarım üzerine kuruludur. Özellikle bölgede yetiştirilen zeytin, üzüm, elma, karadut ve incir adanın önemli bir gelir kaynağıdır.

Adada yetiştirilen ada karası üzümleri şarap yapımında kullanılan önemli bir hammaddedir ve eski dönemlerden beri bölgede şarap üretilmektedir. 1880’li yıllardan başlayarak şarap üreten ancak günümüzde kullanılmayan bir fabrika da bulunuyor adada.

Spor ve Doğa

Ada olması sebebiyle temiz ve berrak bir sahil şeridine sahip olan Paşalimanı Adası’na özellikle su sporlarına ilgi duyan tatilciler on yıllarda akın etmeye başlamıştır. Bilhassa dalış, rüzgar sörfü ve yelkencilik gibi su sporu tutkunlarının uğrak yeri olmaya başlamış ve her sene Ataköy Marinadan başlayıp Bodrum’da sona eren yelkencilik yarışlarının önemli bir noktası haline gelmiştir.

Adanın çok temiz bir havası ve huzurlu bir ortamı vardır. Eski dönemlerden beri bu yönüyle öne çıkan ada Bizans ve Osmanlı zamanında ruh ve sinir hastalıklarının tedavisinde önemli bir rol oynamaktaydı.

Gece Hayatı ve Yeme – İçme

Paşalimanı turizm açısından çok gelişmiş bir bölge değildir. İnanılmaz bir doğal güzelliğe sahiptir ancak henüz gerekli yatırımı görememiştir. Bu bakımdan gece kulüpleri bulunmuyor. Ancak yaz sezonunda adaya giderseniz inanılmaz atmosferleriyle açık hava diskoları sizleri karşılayacaktır. Gerçekten yaşanması gerekiyor. Pek çok gece kulübünde bulamayacağınız bir eğlence seçeneği sunuyorlar.

Adada özellikle balık çeşitlerini çok güzel yapıyorlar. Türlü türlü balıklar ve özellikle yerli üretim şaraplarının tadına doyamayacaksınız.

Kültürü ve Tarihi – Gezilecek Yerler

M.Ö 493 yılında adaya gelen Prokennoslar adanın bilinen ilk ev sahipleridir. Ada 14. yy’da Osmanlı hakimiyetine geçmiş 1. Dünya Savaşı’ndan sonra kısa bir dönem Yunan egemenliğinde kaldıysa da tekrar Türklere geçmiştir. Adanın bugünkü adı Kıbrıs seferinden dönen Lala Mustafa Paşa’dan gelmektedir. Sefer dönüşü adaya uğramış, yaralı askerlerini burada tedavi ettirmiş ve halkın kullanımına açık çeşme ve cami gibi meskenler yaptırmıştır.

Konaklama

Adada konaklama çok çeşitli değildir. Büyük oteller ve kuruluşlar bulunmamaktadır. Ada halkı kendi evlerini pansiyon gibi oda oda kiralamaktadır. Yaz aylarında gelecekseniz kamp kurmak da iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Finike

Finike

10 km’lik plajı ile Türkiye’nin en uzun kumsallarından birine sahip olan Finike...

Akçakoca

Akçakoca

1950’lerle birlikte turizm açısından önemi fark edilen Akçakoca...

 

Tüm tatil bölgeleri »

ERDEK TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Erdeği tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. erdekotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome